Město Písek

Písek leží na oblíbené turistické trase mezi Prahou a Českým Krumlovem, na severním okraji Jihočeského kraje.
Asi nejpřitažlivější památkou je zde nejstarší dochovaný kamenný most ve Střední Evropě, který se klene přes řeku Otavu. Dominantou města je pak děkanský kostel Narození Panny Marie se 72 m vysokou věží, jež je nyní přístupná návštěvníkům. Raně gotický královský hrad se zachovalým Rytířským sálem je sídlem Prácheňského muzea. Po upravené promenádě kolem řeky Otavy podél městských hradeb můžete navštívit vodní elektrárnu, muzeum osvětlování nebo dojít až k místu, kde stávala Putimská brána. Ulicemi Leoše Janáčka nebo Fráni Šrámka můžete projít dále do centra na Alšovo nebo Velké náměstí s mnoha dalšími pamětihodnostmi. V jednom z nádvoří za budovou barokní radnice se nachází Sladovna, kde je dnes umístěno také Infocentrum.
Na východní okraj města přímo navazují Písecké hory s výbornými podmínkami pro procházky, delší túry a cyklistické výlety. Písek je ideální jako výchozí bod k jednodenním výletům, například k Orlické přehradní nádrži se zámkem Orlík, hradu Zvíkov, zámku Hluboká nad Vltavou, k tvrzím v Kestřanech, do kláštera v Milevsku či do malebných jihočeských vesnic.
Pestrá je i nabídka kulturního života v Písku. Divadelní Šrámkův Písek, Městská slavnost, filmové a folklorní festivaly k němu neodmyslitelně patří. K největším akcím se v posledních letech zařadilo Cipískoviště, díky němuž se před prázdninami na náplavce Otavy můžete těšit z obřích soch z písku.
Věříme, že v Písku prožijete mnoho příjemných chvil a budete se do něj rádi vracet.

Turistické informační centrum

Turistické informační centrum v Písku je otevřeno v prostorách Sladovny a poskytuje návštěvníkům města Písek pestrou škálu informací o možnostech návštěv místních památek i památek v širokém okolí a o blížících se kulturních, sportovních a společenských akcích. Je zde také možné získat mnoho propagačních materiálů, zakoupit suvenýry, knihy apod.
Více informací na www.icpisek.cz

Tipy na výlety po Písecku

Zvíkov - Orlík

- návštěva Schwarzenberského zámku Orlík a přilehlého parku
- přejezd lodí k hradu Zvíkov, možnost oběda v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském podhradí nebo možnost pikniku ve volné přírodě
- návštěva ranně gotického hradu Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy

Středověký vodní mlýn Hoslovice

- dochovaný středověký mlýn se v roce 2008 stal národní kulturní památkou
- v nabídce jsou 3 prohlídkové okruhy
- dozvíte se zde o mlynářství a způsobu hospodaření ve mlýně před mnoha lety
- mlýn se nachází v krajině šumavského Podlesí přibližně 40 km od Písku

Tipy na výlety pro rodiny

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj se nachází v Kovářově blízko Orlické přehrady a návštěvníkům nabízí více než 100 her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše 9 hektarů. Můžete se zde zůčastnit interaktivních programů v reálně ztvárněném prostředí vesnice z období raného středověku, projít si přírodní stezku naboso s mnoha zábavnými a naučnými prvky a vyzkoušet svou tvořivost v herních výstavních prostorách. Dále je zde připraveno stylové občerstvení, odpočinkové zóny i kryté prostory pro případ nepříznivého počasí.
Více informací na www.zemeraj.cz

Pohádková kovárna

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově. Nedaleko Tálínského rybníka tak můžete potkat čerty, hastrmany, víly a skřítky, projít Pohádkovou stezkou, navštívit Pohádkový krámek, Kreativní dílnu nebo Občerstvovnu u Čertova mlýna.
Více informací na www.pohadkovakovarna.cz

Krokodýlí ZOO Protivín

Krokodýlí ZOO Protivín nabízí nejrozsáhlejší evropskou kolekci 22 druhů krokodýlů. Jako jediná ZOO v Evropě chová albino aligátora, největší skupinu gaviálů indických a gaviálů sundských mimo zemi původu. Součástí ZOO je i výstava Zoologického muzea Protivín a expozice mláďat.
Více informací na www.krokodylizoo.cz