Město Písek

Písek leží na oblíbené turistické trase mezi Prahou a Českým Krumlovem, na severním okraji Jihočeského kraje.
Asi nejpřitažlivější památkou je zde nejstarší dochovaný kamenný most ve Střední Evropě, který se klene přes řeku Otavu. Dominantou města je pak děkanský kostel Narození Panny Marie se 72 m vysokou věží, jež je nyní přístupná návštěvníkům. Raně gotický královský hrad se zachovalým Rytířským sálem je sídlem Prácheňského muzea. Po upravené promenádě kolem řeky Otavy podél městských hradeb můžete navštívit vodní elektrárnu, muzeum osvětlování nebo dojít až k místu, kde stávala Putimská brána. Ulicemi Leoše Janáčka nebo Fráni Šrámka můžete projít dále do centra na Alšovo nebo Velké náměstí s mnoha dalšími pamětihodnostmi. V jednom z nádvoří za budovou barokní radnice se nachází Sladovna, kde je dnes umístěno také Infocentrum.
Na východní okraj města přímo navazují Písecké hory s výbornými podmínkami pro procházky, delší túry a cyklistické výlety. Písek je ideální jako výchozí bod k jednodenním výletům, například k Orlické přehradní nádrži se zámkem Orlík, hradu Zvíkov, zámku Hluboká nad Vltavou, k tvrzím v Kestřanech, do kláštera v Milevsku či do malebných jihočeských vesnic.
Pestrá je i nabídka kulturního života v Písku. Divadelní Šrámkův Písek, Městská slavnost, filmové a folklorní festivaly k němu neodmyslitelně patří. K největším akcím se v posledních letech zařadilo Cipískoviště, díky němuž se před prázdninami na náplavce Otavy můžete těšit z obřích soch z písku.
Věříme, že v Písku prožijete mnoho příjemných chvil a budete se do něj rádi vracet.

Turistické informační centrum

Turistické informační centrum v Písku je otevřeno v prostorách Sladovny a poskytuje návštěvníkům města Písek pestrou škálu informací o možnostech návštěv místních památek i památek v širokém okolí a o blížících se kulturních, sportovních a společenských akcích. Je zde také možné získat mnoho propagačních materiálů, zakoupit suvenýry, knihy apod.
Více informací na www.icpisek.cz