Podporujeme

Mezinárodní festival studentských filmů Písek

Festival studentských filmů z celého světa pořádá každoročně Filmová akademie Miroslava Ondříška v Písku a plní tak základní poslání - propagaci domácí i zahraniční studentské tvorby. Mladí filmaři mají možnost změřit své síly a podívat se na svou mezinárodní konkurenci. Studenti píseckých škol navíc získat zkušenosti s přípravou celé akce. Renomé festivalu sahá daleko za hranice České republiky a jeho konání se již stalo tradicí jihočeského kulturního vyžití.
Více informací na www.filmfestpisek.cz

Cool v Plotě - multižánrový mezinárodní festival jednoho umělce

Tradiční písecký festival nabízející vskutku unikátní přehlídku umění tvořeného pouze jedním umělcem. Festival Cool v Plotě se žánrově nevymezuje a jediným kritériem pro výběr umělců je jejich kvalita a originalita. Ze slavných jmen zde již vystupovali například Lenka Dusilová, Femi Temmowo (bývalý člen kapely Amy Winehouse), Vladimir 518, Iva Bittová a mnoho dalších.
Více infomací na www.coolvplote.cz

Science Café Czech republic

Science Café je celosvětově oblíbený projekt popularizace vědy, který od listopadu 2008 úspěšně probíhá také v České republice. České Science Café zašťiťuje občanské sdružení Otevíráme, jehož cílem je vytvářet prostor pro sdílení a šíření poznání a vědomosti v různých oblastech lidské činnosti.
Více informací na www.sciencecafe.cz

Czech Open

Mezinárodní kvalifikační soutěž pro mistrovství světa v Line dance, které se pravidelně účastní tanečníci z cca 15 zemí včetně ČR a kterou každoročně pořádá TCS Louisiana Písek.
Více informací na www.czechopen-linedance.com