Podporujeme

Mezinárodní festival studentských filmů Písek

Festival studentských filmů z celého světa pořádá každoročně Filmová akademie Miroslava Ondříška v Písku a plní tak základní poslání - propagaci domácí i zahraniční studentské tvorby. Mladí filmaři mají možnost změřit své síly a podívat se na svou mezinárodní konkurenci. Studenti píseckých škol navíc získat zkušenosti s přípravou celé akce. Renomé festivalu sahá daleko za hranice České republiky a jeho konání se již stalo tradicí jihočeského kulturního vyžití.
Více informací na www.filmfestpisek.cz

Cool v Plotě - multižánrový mezinárodní festival jednoho umělce

Tradiční písecký festival nabízející vskutku unikátní přehlídku umění tvořeného pouze jedním umělcem. Festival Cool v Plotě se žánrově nevymezuje a jediným kritériem pro výběr umělců je jejich kvalita a originalita. Ze slavných jmen zde již vystupovali například Lenka Dusilová, Femi Temmowo (bývalý člen kapely Amy Winehouse), Vladimir 518, Iva Bittová a mnoho dalších.
Více infomací na www.coolvplote.cz

Písecký víkend módy

Písecký víkend módy má za cíl představit jeho návštěvníkům módní trendy, pobavit je pestrým doprovodným programem, podpořit cestovní ruch a pomoci charitě. Hosty akce zde čeká každoročně bohatý program počínaje dvoudenním maratonem módních přehlídek, prokládaný pěveckými či tanečními vystoupeními.
Více informací na www.agenturaverona.cz

Science Café Czech republic

Science Café je celosvětově oblíbený projekt popularizace vědy, který od listopadu 2008 úspěšně probíhá také v České republice. České Science Café zašťiťuje občanské sdružení Otevíráme, jehož cílem je vytvářet prostor pro sdílení a šíření poznání a vědomosti v různých oblastech lidské činnosti.
Více informací na www.sciencecafe.cz

Czech Open

Mezinárodní kvalifikační soutěž pro mistrovství světa v Line dance, které se pravidelně účastní tanečníci z cca 15 zemí včetně ČR a kterou každoročně pořádá TCS Louisiana Písek.
Více informací na www.czechopen-linedance.com